Test szybkości Internetu

Ryszard   20 maja 2015   Brak komentarzy

Reklamy operatorów internetowych zachęcają do wykupienia dostępu do szybkiego i niezawodnego Internetu. W ostatnim czasie zwiększa się w zasadzie oferowana szybkość łącza, ale jeśli nie mamy dostępu do nowoczesnych światłowodów, to oferowana przez operatorów prędkość łącza może być niższa. Wtedy też istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że faktyczna szybkość transferu danych będzie niestety niższa.

Warto więc dokładnie i regularnie sprawdzać za co płacimy, po to aby móc zweryfikować to, czy mamy do czynienia z faktycznie dobrą oferta. W umowach z operatorami, w miejscu gdzie określana jest szybkość łączna, zwykle spotkamy się z dodatkowym, ale wiele zmieniającym słówkiem „do”, które faktycznie oznacza, że oferowana prędkość jest prędkością maksymalną której można spodziewać się po danym łączu.

Test szybkości InternetuZ drugiej strony nie spotkany się raczej z zapisem określającym minimalną, czy też gwarantowaną prędkość szybkości danych. Jak zatem mówi stare mądre powiedzenie „kontrola najwyższa formą zaufania”, warto sprawdzić co tak naprawdę oferuje operator. W razie faktycznego spadku jakości usługi można się z niej po prostu wycofać. Sposobem na sprawdzenie szybkości transferu danych jest skorzystanie z odpowiedniego oprogramowania, które dosłowne a kilka sekund jest w stanie przetestować aktualną szybkość połączenia.

Zobacz również: http://www.upc.pl/

Wskazane jest też aby przed przeprowadzeniem testów wyłączyć chociażby automatyczne aktualizacje czy też programy które w danym momencie mogą obciążać łącze, dlatego też bardzo pomocne okazać może się dodatkowe oprogramowanie które umożliwia wykrycie w zasadzie wszystkich aplikacji które w danym momencie obciążają łącze oraz tych, które pobierać mogą automatyczne aktualizacje. Najlepiej na czas testów zezwolić na takie aktualizacje tylko oprogramowaniu antywirusowemu. Wyłączenie wszystkich innych programów na kilka chwil może jest co prawda nieco kłopotliwe, ale w ten sposób otrzymane wyniki będą jak najbardziej miarodajne. Można będzie je więc ze sobą porównać, bez ryzyka iż w danym momencie na pogorszenie wyniku wpływ mógł mieć po prostu jakiś program pobierający sporą aktualizację. Takie testy zawsze warto jest powtarzać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>