Sprawne przeprowadzanie testów szybkości łącza

Ryszard   18 maja 2015   Brak komentarzy

Pewnym problemem jest działanie na naszych komputerach coraz większej liczby programów komputerowych, które potrzebują aktualizacji. W związku z tym mogą w pewnym sensie blokować łącze. Jest to problem dwojaki. Po pierwsze może oznaczać zauważalny spadek szybkości transferu. Dotyczy to raczej tych użytkowników którzy mają raczej wolniejsze łącza.

W przypadku osób które cieszą się większym transferem problem dotyczyć może tylko momentu w którym wykonywane są testy szybkości łącza internetowego. Jeśli problem jest permanentny, to warto jest poświęcić kilka chwil na konfigurację swojego oprogramowania. Wyłączenie części automatycznych aktualizacji już powinno poprawić funkcjonowanie sieci.

Sprawne przeprowadzanie testów szybkości łączaNa pewno należy ostrożnie podchodzić do aktualizacji oprogramowania antywirusowego oraz aktualizacji systemowych. Tutaj aktualizacje są po prostu konieczne dla naszego bezpieczeństwa. Warto jednak sprawdzić przed wykonaniem testu szybkości łącza czy aktualnie nie są pobierane jakieś aktualizacje. Jeśli tak, to warto poczekać, aż dobiegną one końca. Jeśli mamy dosyć szybkie łącze to nawet pełna automatyzacja aktualizacji oprogramowania nie powinna być większym problemem. W momencie kiedy zechcemy przeprowadzić test szybkości łącza jednak warto mieć pewność, że nic go nie zakłóci.

Zobacz też: http://www.upc.pl/internet/

Można oczywiście na ten czas ręcznie włączać, a później wyłączać aktualizacje, ale nie jest to przecież prosta sprawa. Każdorazowe robienie tego, byłoby bardzo dokuczliwe. Rozwiązania są dwa. Można po prostu zainstalować oprogramowanie, które monitorować będzie pobieranie aktualizacji i test wykonać wtedy gdy aktualizacje nie są pobierane. Inną metodą jest skorzystanie z firewalla albo swojego programu antywirusowego, gdzie można w prosty sposób praktycznie całkowicie zablokować dostęp do sieci innym programom, za pomocą jednego czy dwóch kliknięć. Wtedy pozostawić należy tylko kilka wyjątków. Jawnie określa się więc które programy powinny mieć w czasie testu szybkości łącza dostęp do sieci. Po zakończeniu testu można szybko owe ograniczenia wyłączyć.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>